UH
Soru Sahibi
23 Şubat 2021 10:46

Memenin Kahverengi Pigmentli Yerinde Soyulma

Merhaba hocam, benim her iki mememin kahverengi pigmentli yerinde soyulmalar mevcut. Soyulma dışında kızarıklık ağrı mevcut değil. Her iki memeyide tekniklerine uygun defalarca el muayenesi ile tarama yaptım herhangi bir kitleye rastlanamadım. İnternette paget hastalığını görünce panik yaptım. Bu soyulmalar bacaklarımda da var yüzümde de. Antibiyotik tedavisi gördüm uzun süre bundan kaynaklanan deri yenilemesi olabilir mi ya da kötü bir durum olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Oncelikle gecmis olsun. Paget hastalığı meme basinda pullanma ve kabuklanma ile giden bir hastalık olup çok çeşitli dermatolojik hastalikla karışâbilmektedir. Memenin koyu renkli kısmı yani areoladaki soyulmalar ise genellikle kuru cilt problemlerinde görülür. Bu nedenle yaşınızı bilmemekle beraber oncelikle dermatolojik muayene olmanızı öneririm. Sağlıcakla kalın

11 Mart 2021 21:33