ŞH
Soru Sahibi
15 Eylül 2019 00:29

MEMEDEN KAN GELMESİ

Eşime 5 ay önce rutin Blateral Mlo ve CC tarama mamoğrafisi yapıldı, Meme yapısı: B Dağınık Fibroglandular Dansiteler Sonuç; BI-RADS 1-2- Negatif veya Benign Bulgular şeklinde rapor geldi. Ayrıca Smear çekimide yapıldı. Bunun sonucunda da; 1- İntraepitelyal lezyon ve malignite yönünden negatif 2- Atrofi bulguları şeklinde yazıyor. Daha eski ultrason sonucunda 'sağ meme ana duktal yapılar hafif dilate görünümdedir. Yer yer yoğun içerik dikkati çekmektedir' şeklinde idi. Bu tetkiklerden beş ay sonra yani bugün eşimin sağ gögsünden bir miktar kan gelmiş. Kendisi 47 yaşında ve menapoza gireli 7-8 yıl oluyor. Çok meraklandık önemli bir durummudur acaba, acil bir bilgi verirseniz çok memnun oluruz. Tşk.ler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

5 ay önce yapılan mamografide bir sorun yok ama şu anki şikayetleri nedeniyle tekrar muayene olmalı ve gerekirse ultrasonografi yapılmalı. Geçmiş olsun.

15 Eylül 2019 05:20