gt
Soru Sahibi
21 Ekim 2021 08:20

Memede Lezyon

Hocam Merhaba annemin mamagrofi sonucunda meme parankim yapısı tip b ile uyumludur,sol meme Cc de orta hat posterıorda derin yerleşim gösteren 9x7.5 mm boyutlu şüpheli asimetrik dansite izlendi yazıyor.Sonuc göstermeye gittiğimiz de doktorun elle muayene sonucunda bsey saptanmadı meme ultrasonu istendi lezyon görülmüş. Parça alınıp patolojiye gönderilecek. Risk nedir sizce bu durumda annemde belirti yok denebilir. Yıllık yapılan testler sonucu farkettik.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar. Ultrasonda yazan BİRADS katagorisi riski belirler. Yazabilirsiniz lütfen.

24 Ekim 2021 20:05
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar. Ultrasonda yazan BİRADS katagorisi riski belirler. Yazabilirsiniz lütfen.

24 Ekim 2021 20:27