KA
Soru Sahibi
15 Ekim 2020 07:13

Memede kist

Mrb hocam ben 43 yasinda 4cocuk annesiyim gecem yıl göğsümde şişlikler oluştu biyopsi yapıldı o sırada küslerde desildi kanlı su geldi yine göğsümde şişlik olunca usg çekildim sonuçta her iki meme yaşa uygun oranda parankim ve yağ dokusu içermektedir Bilateral bölgelerde dağınık yerleşimli solda daha fazla olmak üzere büyüğü solda saat 2radiusunda areolaya 5cm mesafede yaklaşık 25×10.mn02 boyutunda sagda saat8 radisunda areolaya 4cm mesafede yaklaşık 32×11 boyutunda bazıları internal egolar ve kalfisiye alanlar çok sayıda kistik lezyon izledi (fibrokistik meme ? ) Restrommamerian alanlar degerlendirilebildigi kadarı ile serbest Bilateral axiller bölgede büyüğü yaklaşık 27×8mm boyutunda yağlı hulusi seçilen ovaid lenf nodlari izlendi yazıyor kötü bir şey varmı hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Rapora göre kötü bir şey görünmüyor ancak sizin bir genel cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekir. Mamografi yapılmadıysa çekilmesi lazım. Sonunda muayene eden hekim karar vermelidir. Gerek görürse başka tetkik de isteyebilir. Sağlıcakla kalın.

10 Ocak 2021 00:27