AT
Soru Sahibi
8 Haziran 2022 11:00

Meme ultrason sonucum

Hocam öncelikle Merhabalar yaşım 38 ve herhangi bir şikayetim yok kontrol amaçlı yaptırmış olduğum Göğüs muayenesinde elle muayenemi ve Kontrolümü yapan doktorum Olumsuz bir durum oladığını söyleyerek USG kontrolü istedi Ultrason sonucum aşağıdadır Doktoruma sonuçlarımı gösteremedim Ultrason sonucuma görede Emar önerilince panikoldum ve korkutum ; Hocam Mesleki tecrübe ve Konunun uzmanı olmanıza binaen Sonucumun anlamı nedir ? Nasıl bir yol izlemeliyim Kıymetli tecrübelerinizi aktarırısanız sevinir iyi çalışmalar dilerim Her iki meme liposkleroze yapıda izlenmiştir. **Sol meme saat 4 hizası periareoler alanda retroareoler alana doğru genişlemiş bir duk içerisini dolduran fuziform hiperekojen görünüm izlendi.(yoğun içerik ?,intra duktal lezyon ? ) bu açıdan meme mrg ile kontrolü önerilir. **Sağ meme de retroareoler bölgede minimal ekstazik yoğun içerikli duktuslar izlendi. Her iki memede kistik veya solid kitle lezyonu saptanmamıştır. Her iki aksilla olağan görülmüştür.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Meme süt kanallarının içerisinde iyi huylu oluşumdan şüphelenmişler bunun için mr yaptırmanız uygun olur.

17 Haziran 2022 20:55
AT
Soru Sahibi

Kıymetli cevabınız teşekkürler iyi çalışmalar hocam

19 Haziran 2022 22:03
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

-

26 Haziran 2022 17:32
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İyi günler.

26 Haziran 2022 17:32