SP
Soru Sahibi
22 Ağustos 2022 13:50

Koltukaltı yumuşak hareketli doku

Hocam Merhabalar. Daha önce meme ve koştulaltı ultrasonu çektirmiştir. Onkoloji servisinde staja çıkarken 2021 kasım ayında etkilendim ve çektirmek istemiştim. Koltukaltımda ve göğsümde bir şey çıkmadı doktor öğrencilik hayatımızda bizde de öyle şeyler oldu dedi. Daha sonra ben tesadüfen aylık kendi muayenemi yaparken koltuk altımda kas yoğunluğunun olduğu bölgede elime hareketli yumuşak bir doku geldi. Daha önce orada var mıydı, sonradan mı oluştu bilmiyorum. Fark edeli 3 ay oldu adet dönemlerimde göğüs hasassiyetimin olduğu dönemde sızlıyor 5 10 dakika onun haricinde herhangi bir ağrı sızı hissetmiyorum. Elime gelen doku yaklaşık 2-3 mm civarında hareketli kaygan sürekli doktora gidip muayane olmak istemiyorum. Çok etkilendiğim için staj döneminde sürekli bedenimi inceliyorum 23 yaşındayım. Mayıs ayında üst solunum yolu enfeksiyonu geçir iştim hocam boynumdaki lenf bezim büyümüştü ardından tedavi sonrası küçüldü gitti acaba koltukaltımdaki dokuda bu enfeksiyon sonrası oluşmuş olabilir mi ? Korkulacak bir durum yoktur değil mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba muhtemelen cilt altında enfekte bir kist olabilir sık görüyoruz. Meme ultrasonu normal ise ve büyümediği sürece tedirgin olmaya gerek yok. Kolay gelsin:))

29 Ağustos 2022 00:17