1 Eylül 2021 16:06

meme ulrasan sonucu

her iki meme tip 4 skleroze hetorejen fibroglandüler arka plan eko yapısı göstermektedir . sağ memede en geniş yerinde 9 mm ye ulaşan yer yer internal ekolar içeren yaygın dilate duktuslar ve büyüğü retroareolar alanda 11*7 mm boyutunda ortasında ince septa içeren çok sayıda kist formasyonları izlenmektedir. sol memede benzer şekilde en büyüğü üdk da 16*7 mm boyutunda bazıları internal ekolar içeren çok sayıda kistler ile en geniş yerinde 8.9 mm ye ulaşan bazıları yoğun internal ekolar içeren yagın duktuslar izlendi. sol memede palpasyonda nodülarite gelen aldan cilt kalın 4-5 mm ölçüldü bilateral aksiller patalojik boyut ve görünümde LAP yok birads 3 ile uyumludur hocam çok sayıda kistim var tehlikemi çok korkuyorum. kansere dönüşürmü saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun. Şikayetinizi ve muayene bulgularınızı bilmemekle beraber memem ultrason sonucunda kanser bulgusuna rastlanmamış olduğunu görüyorum. Ancak sol memede cilt kalınlığının artmış olması nedeniyle mammografi ile değerlendirilmesi de uygun olacaktır kanaatindeyim. Sağlıcakla kalın

1 Eylül 2021 17:05