CR
Soru Sahibi
18 Ağustos 2021 11:32

meme kontrolleri

Merhaba doktor bey ben 25 yaşındayım mememde fibroadenomlarım mevcut ve 6 senedir 6 ayda 1 kontrollerime gidiyorum. 20 li yaşlarda ufak büyümeler oldu şuan da boyutları sabit. sadece 1 tanesinde kalsifikasyon mevcut ama doktorum onun meme kanserinde ki kalsifikasyon olmadığını rahat olmam gerektiğini söyledi. MR a da girdim fibroadenom dendi ama biyopsi olmadım. size sormak istediğim şey şu ; 6 yıldır sabit olan bu kitlelerin kanser olma ihtimali varmıdır ? ve 6 ayda 1 her kontrolüme endişe ve korkuyla gidiyorum. 6 ayda 1 kitle çıkar mı meme de ? ailemde öyküm yok. kolay gelsin teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar 6 yıldır stabil olan bir kitle kanser olamaz. Memenizde yeni bir kitle vs yoksa artık yılda bir, hatta 2 yılda bir kontrol yeterli olur. Geçmiş olsun.

18 Ağustos 2021 20:23
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar 6 yıldır stabil olan bir kitle kanser olamaz. Memenizde yeni bir kitle vs yoksa artık yılda bir, hatta 2 yılda bir kontrol yeterli olur. Geçmiş olsun.

18 Ağustos 2021 20:24