ÜH
Soru Sahibi
30 Temmuz 2022 12:59

Meme kanseri

Merhaba hocam dediginiz gibi biyopsi yaptirdim sonucu degerlendirebilirseniz sevinirim..(öyku:sol meme saat 10 hizasinda 15*8 duzensiz kontorlu solid lezyon..immunohistokimya:1 nolu bloğa uygulanan PanCK ile gland epitelinde boyanma izlendi. SMA ve P63 ile myoepitelyal hücrelerde boyanma teknik nedenlerle tam değerlendirilemedi. Kitlenin total eksizyonu önerilir.. Tanı FİBROADENOMATOİD HİPERLAZİ ADENOZİS ODAĞI Sol meme, tru-cut biyopsi.)panck boyanması sıkıntılı bir durummudur acaba cevabiniz icin simdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba böyle çelişkili durumlarda radyolog-patolog ve cerrahın birlikte karar vermesi gerekir. Buradan yorum yapmamız uygun değildir.

11 Ağustos 2022 11:57