YG
Soru Sahibi
12 Nisan 2021 23:40

Meme emari

Meme emari BİLATERAL DİNAMİK KONTRASTLI MEME MR TETKİKİ; Meme bütünlükleri olağan görünümdedir. Cilt altı yağlı dokular olağandır. Her iki memede en büyüğü solda yaklaşık 1,5 cm boyutunda olan kistle uyumlu görünümler vardır. Ayrıca yoğun fibrokistik meme paterni görülmektedir. Kontrastlı serilerde tüm düzeylerde küçük nodüler karakterde kontrastlanma vardır ancak belirgin patolojik kontrastlanma dikkati çekmemiştir. Bu tip memelerde patolojik kontrast tutulumlarının ayrımı zor olabilmektedir. Her iki aksillada en büyüğünün kısa segment çapı 1 cm olanlar lenf nodları dikkati çekmektedir. Her iki memede dinamik serilerde tip 1 kontrast paterni mevcuttur. Difüzyon serilerde belirgin difüzyon kısıtlanması gösteren alan dikkati çekmemiştir. SONUÇ: Belirgin malignite bulgusu dikkati çekmemiştir. Hastanın sonografi ile değerlendirilmesi ve takibinin sonografik yapılması daha uygun olacaktır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Her hangi bir soru yazılmamış ama sanıyorum MR raporunu değerlendirmemi istiyorsunuz fakat bu doğru olmaz. Meme değerlendirmesi hastanın risk faktörleri, muayene bulguları ve MR öncesi yapılan USG sonucunu da bilerek yapılmalı. Bu nedenle lütfen sizi muayene eden hekimle görüşün . Geçmiş olsun

13 Nisan 2021 10:29