CS
Soru Sahibi
11 Eylül 2021 15:18

Meme biyosi

Memeden alınan patoloji sonucum bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Kesitlerin incelenmesin fibrotik stromada bazıları kistik hal almış egzotik görünümde bazilari apokrin metaplazi gösteren epiteyal hucre hiper plazi içeren duktal yapilar adenozis odaklari aggregat olusturan lenfositler görülmektedir. Tanı. Sol meme trucat biyopsi Duktal ektazi adenozis mastit bulgulari Sol aksilla lenf bezi eksizyonel biyopsi Malignite açısından negatif

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Trucut biyopsinin doğruluk oranı % 98 dir. Yani düşük olasılıklaolası kanser atlanır. Eğer radyolojik tetkiklerinizle sonuç uyumlu değilse biyopsi tekrarlanabilir. Bu yüzden sonucun filmlerinizle ve muayene bulgularınızla değerlendirmesi gerekir.

17 Eylül 2021 18:34
CS
Soru Sahibi

Hocam koltuk altından alınan biyopsi sonucu da bu şekilde değişti Yayma prezervatif yeniden incelenmiş olup neoplastik lenfoid inifltrasyonlar dislanamamistir bu nedenle tekrar biyopsi önerilir. Şimdi tekrar radyoloji doktoru kalın iğne biyopsi yapacak.

17 Eylül 2021 19:15
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar Kalın iğne biyopsisi daha iyi sonuç verebilir. Bazen lenf bezinin tamamını çıkarıp tanı için patoloğa göndermemiz gerekebilir. Tejrar biyopsi yaptırın lütfen. Geçmiş olsun.

23 Eylül 2021 08:46
CS
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam sagolun

23 Eylül 2021 08:50
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

rica ederim. geçmiş olsun.

27 Eylül 2021 09:04