HE
Soru Sahibi
16 Aralık 2018 21:52

Lumıgan göz

merhaba kirpiklerim çok kısa olduğundan yan etkisi kirpik uzatma olduğunu duyduğum lumıgan göz damlasını 4 günkullandım gözlerimde hiç bırsey yoktu bugun batma ve acı var buz koydum bol su ıle yıkadım ama sabahtan berı devam eden bır agrı var ne yapabılırım teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Bimatroprost acilde bildiğimiz sürekli kullandığımız ilaçlardan değil. Göz uzman görüşü daha sağlıklı olacaktır. Onun dışında gerçekten 2008de FDAdan kirpik uzaması için onay almış olduğunu görüyorum. Sık görülen yan etkilerinde de gözde kızarıklık kaşıntı olabileceği yazmakta siz de okumussundur zaten. Bunlar bahsettiğiniz şikayetlere neden olur. Şu an bol yikama yapmaktan başka yapacaklariniz daha fazla zarara neden olabilir sadece yikama ile takip edelim. Bu şekil lokal iltihaplanma tahrişe de neden olabileceği için şikayetleriniz devam ederse ilacı kesmekte, ve devam ederse göz uzmanına görünmekte fayda olacaktır.

16 Aralık 2018 22:11