CC
Soru Sahibi
31 Mayıs 2018 12:03

Enfeksiyon

Merhaba iyi çalışmalar diliyorum öncelikle 2ay önceye kadar yoğun ağrı nedeni ile 2 kez acile gittim ve doktor idrar yolu enfeksiyonu dedi ilaç tedavisine başlamıştım 2aydir böyle bir sikayetim ve agrilarim yok ancak vajina içerisinde sivilce tarzında küçük bir şişlik var bu enfeksiyondan kaynaklı olabilir mi? Önemli birşey olabilirmi yada..

1 cevap
Cevaplar (1)

Vajen ve idrar yolu farklı iki kanaldır. İdrar yolu enfeksiyonuna bağlı bu şekilde bir şikayet beklemeyiz. Bahsettiğiniz şişlik dışardan görülüyorsa HPV denen enfeksiyona bağlı olabilir ve tedavi etmek gerekir hatta varsa partner tedavisi de gerekir. Tabi yeri, ağrılı olup olmaması, kıvamı önemlidir bu tür şişkinlerde Her halükarda kadın doğum kontrolünde fayda var, aksatmayın derim. Geçmiş olsun.

1 Haziran 2018 10:23