CM
Soru Sahibi
1 Ekim 2015 15:29

Lens Ölçüleri

Hocam Merhaba, Bugun Göz Muayenesi Oldum Ve Lens İstedim Temel Egri: 8.50 ,Tüm Çap:14.2 Olarak Ölçüldü.Lens İçin Araştırma Yaptım Fakat Bu Degerlerde Bulamadım 8.50 Yerine 8.4 veya 8.6 Alsam Sıkıntı Oluştururmu ? Bir de Bana Önerebileceginiz Bir Solusyon Ve Lens Varmıdır ? Şimdiden Teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)

Merhaba, 8.60 daha uygundur. Bausch and Lomb Purevision HD iyi lenstir, tavsiye ederim. Solüsyon olarak da B&L un solüsyonları kullanılabilir.

3 Ekim 2015 15:34
CM
Soru Sahibi

Anladım Hocam Yani 8.5 Bc Ve 14.2 Tüm Çap Ölçülerine Göre 8.6 Bc - 14.0 Tüm Çap Ölçüsü Olan Purevision 2 HD Sorun Çıkarmaz Uygun Olur Degilmi.

3 Ekim 2015 20:08

Burada esas olan bir hekimin muayene etmesi, gerekli görürse deneme lensi takıp bakması ve ondan sonra o kişiye en uygun lensin belirlenmesidir. Soruya verdiğim cevap genel bir bilgidir. Hastayı muayene etmeden kesin hüküm bildirmek tıbbi olarak doğru değildir. Kontakt lens kullanımı mutlaka bir göz hekimi kontrolünde yapılmalıdır. Selamlar

4 Ekim 2015 11:29
CM
Soru Sahibi

Anladım Hocam Teşekkürler Ama Muayene Oldum Doktor Çapları Ölçtü Buna Göre Al Dedi Fakat Kendisi Belirtmedi.

4 Ekim 2015 13:09

Lens muayenesi yapıldıktan sonra hangi lensin kullanılabileceğini gösteren bir reçete verilir hastaya. Orada lense ait temel parametreler ve lensin adı da belirtilir.Doktorunuza sorarasanız gerekli bilgiyi verecektir.

4 Ekim 2015 13:13