27 Eylül 2021 13:29

LENF DÜĞÜMLENMESİ

Merhabalar, Yaklaşık 1 ay önce koltuk altımda şişlik, kola yayılan acı ve koltuk altımı tam açamama sorunu ile Genel Cerraha gittim. Çekilen USG sonucu Lenf düğümlenmesi tanısı koyuldu. Sebebinin Kedi Tırmığı Hastalığı olduğunu belirtti. 1 hafta kadar ilaç. tedavisi uygulandı. İlaç tedavisi başladıktan 2-3 gün sonra şikayetlerim azaldı ve rahatlamıştım fakat ilaç tedavisi bitiminde şikayelerim yeniden ortaya çıktı. 10.gün kontrolünde doktorum elle muayenede şişliğin iyi durumda olduğunu acının zamanla geçeceğini bildirdi. Fakat şuan şikayetlerim ilk zamanki gibi olmaya başladı. Tüm kola yayılan acı, kol hareketinde kısıtlanma, sanki bıçakla kesiliyorcasına yüksek düzeyde hissettiğim acılar, sırta ve göğse kadar vuruyor. Bazen şişlik artıyor bazen azalıyor. Yeniden doktora gözükmek istiyorum. Nasıl bir yol çizmeliyim? Bu yaşadığım acılar normal mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar Kedi tırmığı hastalığı için enfeksiyon hastalıkları uzmanı değerlendirsin lütfen. Belki uzun süreli antibiyotik verebilir. Eğer tedavi önermez ise, meme ve koltukaltı değerlendirmesi için değerlendirebiliriz. Geçmiş olsun.

4 Ekim 2021 10:49
Soru Sahibi

Teşekkür ederim dönüşünüz için iyi çalışmalar dilerim

4 Ekim 2021 11:08
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Geçmiş olsun

6 Ekim 2021 19:15