ad
Soru Sahibi
6 Ocak 2023 09:11

LENF

Hocam merhaba. 5,5 yaşındaki kızımın sağ boyun tarafında gözle görülmeyen ama elle hissedilen, hareketli leblebi büyüklüğünde birkaç tane şişlik var. Tam kan sayımı ve sedim (18) normal aralıklarda çıktı. Sadece çinkosu 58 çıktı düşük dedi doktor, takibe gerek yok dedi. Ama içim rahat etmiyor bir türlü hocam takibe devam etmeli miyim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada 2 hafta önce üst solunum yolu enf. geçirmişti, antibiyotik kullanmıştık.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Dilber hanim merhaba Lenf bezleri enfeksiyon kaynakli daolsa uzin sure sis kalabilir. Bence 1 ay sonra ele gelen bir sislik varsa usg ile tekrar degerlendirilebilir.

6 Ocak 2023 20:54