YG
Soru Sahibi
18 Ocak 2021 07:56

Len bezleri

Tiroid bezleri TİROİD SAĞ LOB BOYUTU 17x21mm,SOL LOB BOYUTU 16x21mm ÖLÇÜLMÜŞ OLUP MİNİMAL HETEROJEN GÖRÜNÜMDEDİR SAĞ LOBDA 5x3mm BOYUTUNDA HIPOEKOIK SEOLİD NODÜL İZLENMİŞTİR.SOL SERVİKALDE 22x6mm SAĞ SERVİKALDE 20x5 mm BOYUTUNDA OVAL ŞEKİLDE EKOJEN YAĞLI HİLUSU SEÇİLEBİLEN ÖNCELİKLE REAKTİF GÖRÜNÜMLÜ LENF NODLARI İZLENMİŞTİR .SOL AKSİLLADA YAKLAŞIK 13x6mm SAĞ AKSİLLADA YAKLAŞIK 13x4mm BOYUTUNDA OVAL ŞEKİLDE EKOJEN YAĞLI HİLUSU SEÇİLEBİLEN ÖNCELİKLE REAKTİF GÖRÜNÜMLÜ LENF NODLARI İZLENMİŞTİR .SOL İNGUİNALDE 12x5mm SAĞ İNGUİNALDE 15x5mm BOYUTUNDA OVAL ŞEKİLDE EKOJEN YAĞLI HİLUSU SEÇİLEBİLEN ÖNCELİKLE REAKTİF GÖRÜNMLÜ LENF NODLARI İZLENMİŞTR. Patalojilik bir durum söz konusumudur sayın hocam biyopsi yapılmalı mı benm 15 yaşında erkek çoçuğum var Mayıs ayında klasik hodgkin lenfoma tanısı konuldu kafa karma karışık yardımcı olabilirmisnz hocam neyapmam gerekir bu hastalık genetik mi saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Kurt
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Lenfoma tanısı aldıysanız hematolji ve onkoloji bölümüne başvurmanız gerekir. Hastaların çoğu ilaç tedavisi ile sağlığına kavuşur. Genetik faktörler etkilidir ama tamamen genetik diyemeyiz.

16 Şubat 2021 12:47