KE
Soru Sahibi
9 Şubat 2021 12:19

İĞSİ HÜCRELİ NEOPLASİ

Hocam merhabalar sol göğsümün üzerinde bir kitle tespit ettim ve doktora gittim biyopsi yapıldı sonuç tam ayırt edemediler ve parçanın tamamı alınıp incelendi sonucunda şu sonuçlar yazıyor rica etsem bakabilir misiniz? TANI: soliter fibröz tümör ile uyumlu histopatolojik bulgular sol meme, rezeksiyon. EDPİKRİZ: İmmünohistokimyasal boyamalarda tümöral hücreler; CD34(+), bcl-2 fokal (+), SMA, Desmin, S-100(-) olup, Ki-67 proliferasyon indeksi düşüktür (%1-2). CD99 teknik nedenlerden dolayı değerlendirilemedi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Kurt
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Diğerlerine göre daha iyi seyirli bir meme tümörü. Geçmiş olsun

16 Şubat 2021 12:39