GE
Soru Sahibi
27 Temmuz 2021 13:04

Laktasyonel adenozis hakkinda

Merhaba.4 aylık hamileyken sol memede ele gelen bişey hissettim USG çekildi.doktor tru Cat biyopsi istedi oda yapıldı tanıda laktasyonel adenozis dendi.dogum yaptktan snra doktor ilaçlı mr da istedi benden onuda yaptırdım .sonucunda sol memede saat 8 hizada 49*33*30 mm ebatinda postkintrast serilerde tıp 1 bening kontrastlama kinetiği gösteren anlamlı difüzyon kısıtlamayan solid kitlesel lezyon mevcuttur.ayrica fibroadenom?vb bening süreçler on planda.olgunun takip incelemesi önerilir denmiş.en son da bundan bir ay önce ultrason çekildim.sinucunda 39*16mm lobule konturlu iyi sınırda milimetrik kalsifikasyon alanlar içeren orta derecede vaskuleritasyona sahip mikrokistik açıklıklar izlenen kitle lezyonu mevcuttur yazıyor raporda.bebegim şuan 15 aylık emzirmem çok azaldı.ve ben bir buçuk yıldır psikolojikmen çok etkilendim korkuyrm kötüye cevirmi diye.aldirmalimiyim emzirme bitince yoksa emzirme bittikten sonrada takip yeterli mi.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Emzirmeyi bırakınca kitlede gerileme olacakmı diye takip edin yoksa kitleyi aldırmanızı öneririm. Kötüye çevirmesini beklemeyiz ancak kanseri atlamamak gerekir.

27 Temmuz 2021 16:37