pn
Soru Sahibi
15 Eylül 2017 17:50

kreş zamanı

Esra hanım merhaba.3 yaş bir aylık bir evladımız var. Kreşe gitme yaşı hakkında öneriniz nedir. Ben henüz erken diye düşünüyorum ama sizin de fikrinizi almak istedim. Sevgiler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Nesrin hanim, Uc yaslarinda cocuklar ilk arkadasliklarini kurmaya baslar ve oyunlari kurallarla oynamaya baslarlar. Motor becerilerin yani sira sosyal duygusal gelisimide bu yasta hizlica gelismektedir. Bu yaslarda krese giden cocuklar cogu gelisim alanlarinda yasitlarina gore daha onde oldugunu goruyoruz (mesela saglikli iletisim kurma, oyun oynarken sirasini beklemek, motor becerileri). Fakat her cocugun gelisimi farklidir. Bundan dolayi cocugunuzu gozlemlemeden şu yasta krese baslasin demek yanlis olur. Bir anne olarak cocugunuzu en iyi taniyan ve en onun icin en dogru karari veren sizsiniz. Bu konuda tereddutlugunuz hala devam ediyorsa en yakin bir pedagoga basvurmanizi oneririm. Sevgiler

27 Eylül 2017 16:03