NG
Soru Sahibi
16 Ağustos 2019 08:41

Kreatinin düzeyi

Merhaba hocam, benim sorum şu. 2012 yılında Roaccutane tedavisine başlamadan önce kreatinin değerim 0.72 idi , kullandığım 5 ay boyunca giderek arttı. En son ilacı bıraktığımda 0.89 idi. Şuan en düşük 0.76 yı gördüm değerlerimde ama 0.72 ye düşmedi birdaha. Genel olarak kreatininim hep *** *** ** arasında seyrediyor. İdrarımda proteinüri yok.. sizce daha ileri tetkik yaptırmalı mıyım ?böbreklerim zarar görmüş olabilir mi ?teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gökçen Alış
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba bahsettiğiniz değerlerde sorun yok,6 ayda bir kan ve idrar testlerinizi tedbiren yaptırmanızda yarar var.Iyi günler dilerim..

28 Ekim 2019 15:00