ES
Soru Sahibi
20 Nisan 2018 18:58

Köprü dişte sizma

Merhaba , köprü disimde bir süredir ağrı hissediyorum .ayrıca hassasiyette var. Köprü yapistirildiktan sonra pek hissetmedim ama dis aralarinda kalan yapıştırıcılar gidince ağrılar arttı zannımca. Hissiyatim su : damağımda biraz eğrilik var ancak köprüde bu belli değil düz yapılmış tam uygun olmadigini dolayısıyla burda bi yerde disimin hava aldığını dusunuyorum. Ya da nefesimi içine çekince bahsettigim kısımda hassasiyet ve zonklama oluyor . B Ir sey icince hassasiyet var. Diş ipiyle arasını temizlerken ağrı oluyor. Bu sebepten böyle hissediyorum.hatta başımda ve kulağımda ağrılar hissediyorum. Discim ise boşluk vs olmadığını hatta mumkun olmayacağını evham yaptigimi söylüyor. Sizce sorun ne olabilir

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Yeni yapıştırılmışsa köprünüz bira bekleyin, ama eski bir köprüyse yeniletmwk gerekir. Anlattıklarınıköprü ile dişinizin uyumsuzluğunun göstergesi.

20 Nisan 2018 23:17
ES
Soru Sahibi

Hocam 3-4 ay oldu yapılalı. Çok teşekkür ederim cevabınız icin

21 Nisan 2018 07:34
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Rica ederim gecmis olsun

25 Nisan 2018 16:29