KS
Soru Sahibi
25 Şubat 2019 09:09

koltuk altı lenf nodu büyümesi

merhaba, meme usg sonucunda; sol retroareolar bölgede 3 mm kistik lezyon izlenmiştir. sağ meme saat 6 hizası periareolar bölgede 5 mm boyutunda lobule kontürlü kisttik lezyon izlenmiştir. büyüklükleri solda 26x8 mm, sağda 20x6 mm boyutunda olmak üzere bilateral aksiler bölgede hafif hipertrofik korteksli yağlı hilusları seçilen oval şekilli lenf nodları izlenmiştir. şeklinde rapor çıktı. lenf nodlarının büyüklüğü nedeniyle antibiyotik tedavisi başlandı ancak şuan bir rahatsızlığım yok. kan tahlili vs. de istenmedi. endişe edilecek bir bulgu var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Sanıyorum lenf notlarını reaktif (enfeksiyona bağlı büyüme) düşündükleri için antibiyotik vermişler. Ultrasonografi raporuna göre büyümüş lenf bezleri dışında tarif edilen kistik lezyonlar iyi huylu olduğunu düşündüğümüz lezyonlar. Fakat size bu konuda daha sağlıklı bilgiyi sizi muayene eden hekim verecektir. Geçmiş olsun.

25 Şubat 2019 09:58