TB
Soru Sahibi
21 Mart 2018 08:17

Kolesterolyuksekligi

Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Klesterolyuksekligi Kolesterolyuksekkigi ) SORU Kolesterolyukseklgi SORU Kolesterokyuksekligi Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **)l SORU Kolesterolyuksekligi Hocam saygılar benim ve eşimin son tahlil sonuçları şöyle benim hdl43 ldl160,trig138tkol229hbac1 5.6 ldlyi düşünemiyorum gergin sabah10zeytin haftada3gyumurta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yiyorum önemli zararları varmı eşim hdl60ldl170trig86tkol224hbac1 kolesterolyuksekligi5.9 onunda ldlsi yüksek kolesterol ilacını unutkanlık sersemlik yaptığı için icemiyoruz hergun150mg ecopirini 2mizde içiyoruz zararı varmi hocam kırmızı pirinç mayası hapı önerildi KU Lanayimi dr omega3veya .bazıları omega369kullanmami öneriyor nedersiniz değerli bir diyetisyen olarak ek bir önerimiz yokmu özellikle hindistancevizi yağı öneriliyor unutkanlığa da iyi gelirmiş size güvendiğim için önerimiz nedir alayım mı Gizle *** *** ** Gizle 19.0r.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Ek hastalığınız (diabet, hipertansiyon, kalp-damar hastalığı gibi) yoksa bence akdeniz tipi beslenme (meyve, sebze, balık gibi) ve düzenli egzersiz dışında bir şey yapmanıza gerek yok. Etkinliği bilimsel olarak çalışmalarla desteklenmemiş bahsettiğiniz ürünleri önermiyoruz. Saygılarımla

26 Mart 2018 08:56