TB
Soru Sahibi
7 Temmuz 2017 08:40

Kolesterolyuksekligi

MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi Hocam saygılar benim ve eşimin son tahlil sonuçları şöyle benim hdl43 ldl160,trig138tkol229hbac1 5.6 ldlyi düşünemiyorum gergin sabah10zeytin haftada3gyumurta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yiyorum önemli zararları varmı eşim hdl60ldl170trig86tkol224hbac15.9 onunda ldlsi yüksek kolesterol ilacını unutkanlık sersemlik yaptığı için icemiyoruz hergun150mg ecopirini 2mizde içiyoruz zararı varmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Ünalacak
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Değerli hastam, kolesterol yüksekliği görecelidir. Hiçbir hastalığı olmayanlarda LDL'nin 160'ın altında olması beklenirken, şeker hastalarında LDL değerinin 100'ün altında olması istenir. Eşinizin de sizin de HbA1c değerleriniz normal. Diğer risk faktörlerini ve diğer tetkiklerinizi değerlendirmeden, muayene etmeden karar verilemez tabii ki. İlacın unutkanlık, sersemlik gibi yan etkileri yoktur aslında. Fakat tolere edemiyorsanız, diyet ve tamamlayıcı tıp yöntemleriyle de tedavi önerilerimiz olabilir. Ankara'daysanız gelin, görüşelim. Sağlıkla kalın..

7 Temmuz 2017 14:35