27 Ocak 2016 13:24

kolesterol

Menü (#*** *** **) SORU kolrsterol Iyi gunler 56yasindayim prediyabetim son tahlilde tkol185ldl143hdl43trig148 hbac15.8 ldlyi dusuremiyorum gunde 11 zeytin yiyorum haftada3yumurta yesem zarari varmi keten tohumu zarari varmi bir tatli kasik tahin pekmezyiyorum zarari varmi ldlyi dusurecek oneriniz yokmu

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Şeyhmus Bey, Yumurta haftda 2-3 kez tercih edebilirsiniz. Zeytin , günde 6 adet tüketmeniz yeterlidir. Keten tohumu 1tatlı kaşığı tercih edebilrisiniz. Ancak hepsinden önemlisi light veya yarım yağlı süt ve ürünleri kullanın. Kırmızı eti haftada 2'den fazla tüketmeyin.HbA1c çok yüksek olduğu için tahin pekmez tüketmenizi önermem.

27 Ocak 2016 13:28