27 Temmuz 2014 18:24

kolesterol

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor hocam kolesterolu nasıl bır dıyetle dusurebılırım gunde 1 tatlı kasıgı keten tohumu alıyorum zzararı varmı onerınıze tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba murat bey, Sizin kan degerlerinizi,alacaginiz ilaclarinizi konusabileceginiz,daimi bir doktorunuz( endokrin veya dahiliye) ve beslenme uzmaniniz olmalidir.durumunuzu uzaktan kontrol etmek dogru olmaz.tetkiklerinizin sonuclarini,bu tetkikleri isteyen doktorunuzla konusursaniz,daha iyi yol alirsiniz.tibbi tedaviyi destekleyecek bir beslenme programina ihtiyaciniz var ancak,aliskanliklariniz,sosyal ve ruhsal durumunuz,aktiviteniz...vb etkiler onerilecek programi ve bu beslenme uzmaninizla,bir sure goruserek duzene sokulabilir.onerim,bulundugunuz ilde,belli araliklarla gorusebileceginiz bir meslekdasima basvurmanizdir Iyi gunler

2 Ağustos 2014 18:58