çP
Soru Sahibi
25 Temmuz 2014 22:58

doğum sonrası kilo alımı

merhaba hocam. 3,5 ay önce doğum yaptım 72 kilo ile. doğum sonrasında 68 e düştüm. daha sonra emzirdiğim için yememe dikkat etsem de süt olsun diye tatlılara yüklendim.sonuç olarak 72 kilo ya tekrar çıktım. Diyet yapmak istiyorum ama emzirdiğim için kendimi çok kısıtlayamıyorum. ama kilomdan çok rahatsızım çünkü boyum 164. önceden 58 kiloydum. bana ne önerirsiniz hocam ? hem bebeğimi güzel beslemek hem de zayıflamak istiyorum. çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba perihan hanim, yazdiginiz gibi,sut artsin diye tatlilara yonelmek,ne bebeginizi ne sizi besler,ancak bebeginizin yag hucre sayisini artirir,sizinde yag hucrelerinizin dolmasini saglar.sut miktari ve kalitesini arttirmak icin ilk kural bol bol emzirmektir,boylece sut kanallariniz uyarilmis olur. Gunde 3 litre su icin (gune bolerek ve serin su) sut ,yogurt,ayran ,sıkma meyve suyu,sekersiz kompostolardan yararlanin.kisa araliklarla,her cesit besinden ( et ,tavuk,balik,yumurta,peynir,tahillar,kurubaklagiller,sebze ve meyveler)yararlanarak beslenirseniz,termik etkiyi artirarark,yaglanmayi onleyebilirsiniz.hafif,aerobik egzersizler,yuruyusler,pilates vb sporlardan birini hayatiniza sokun ve hergun yarim saat,en dinlenik oldugunuz saatlerde ve yari acken yapin.emziren bir anne olarak,kilo almamaya calisin,emzirme bittikten sonra kilo verirsiniz.yeterince yerseniz,bebegin sizden kullandigi enerji nedeniyle ,kilo kaybi *** *** ** gr/ hafta olur zaten Saglikla kalin

2 Ağustos 2014 19:13