YN
Soru Sahibi
21 Eylül 2020 11:09

Kemikte Lezyon

Merhaba hocam, sırt ve bel agrisi icin ilacsiz emar cekildi emzirdigimden dolayi. Sonuclarini iletiyorum.yonlendirirseniz ve yorumlarsaniz sevinirim. Sonuc: Vertebra korpuslarinda Her iki iliak kemik ve sakrumda T1Ag hipointens,T2AG hiperintens izlenen çok sayıda degisik cap ve boyutta kemik lezyonu izlenmekte olup tariflenen lezyonlarin kemik tutulumuya seyreden sistemik hastaliklar ve maligniteler yonunden hastanin kligini ile birlikte degerlendirilmesi önerilir. Kan sonuclarim cea=39.8 ,ca 125 = 86.7, ca 15-3=66.2 dir. Bundan sonraki sürec nedir? Bu ağrılarimin sebebi bu mudur? Tam anlamıyla sonuc ne demek istiyor. Teşekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Züleyha Kadehci
Radyasyon Onkolojisi

Öncelikle geçmiş olsun. Herhangi bir organınızdaki tümöral hastalığın kemiklere sıçraması yani metastaz yapması ağrılarınızın sebebi olabilir. Aslında kemik metastazın sağlıklı bilgi veren görüntüleri ilaçlı MR ile olur. Benim tavsiyem öncelikle tüm vücut kemik sintigrafisinin çekilmesidir. Ardından PET -Ct çekimi yapılması yönündedir.

21 Eylül 2020 16:31