OS
Soru Sahibi
11 Nisan 2016 20:08

Kemik sintigrafisi sonucu

Merhaba hocam. Annem ayak bileginden rahatsız olmasından dolayı kemik sintigrafisi istediler. Ayak bilek kemiğinde ağrı ve bükülme hissediyordu. Kemik sintigrafisi sonuçunda şunlar yazmaktadır. Yardımcı olursanız cok sevinirim. (Her iki ayak lokalize edildikten sonra yapılan 3 farklı kemik sintigrafisinde; Kanlanma(1.faz) ve kan havuzu(2.faz) fazlarında perfuzyon dağılımı normaldir. Metabolik fazda (3.faz) sol tibia alt uçta, 3. Metatarsta, sol tibia proksimalinde, sol femur trokanterik bölgede, sol iliak kemikte artmış aktivite tutulumu izlemiştir. (Enkondromatozis?) İskelet sisteminin diğer kısımlarında patolojik aktivite tutulumu izlenmemistir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Yücetürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Nükleer Tıp

Sefa Bey, İyi günler, bir süredir internet ve doktor sitesi ile iletişimim pek yoktu, geç yanıt verebiliyorum. Öncelikle geçmiş olsun. Annenizin sol leğen kemiğinde, sol uyluk kemiği başında, sol diz ve sol bacakta ayak bileğine yakın bölgede ve 3. ayak tarak kemiğinde, kıkırdaktan kaynaklanan iyi huylu bir grup kitle tanımlanmış. Geçmiş olsun.

20 Eylül 2016 14:38