KN
Soru Sahibi
20 Temmuz 2021 23:16

Keçi dışkısı ve siyah dışkı

Hocam ben de zaten beş ay öncesine ait bir endoskopi raporu var Gastrit ve çok az heliko bakteri var Doktorum antibiyotik tedavisi bile vermemişti vücudun kendi başına halleder diye sadece kolonoskopim yok tekrardan endoskopiye gerek var mıdır gerçekten Bir önceki gün yediğim kokoreçdeki protein ve demir oranından dolayı dışkımda siyah renk olma olasılığı yokmudur

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Enver İhtiyar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Bu dedikleriniz olası ancak siyah ve keçi pisliği gibi haritada bunların yapılması lazım

20 Temmuz 2021 23:22
KN
Soru Sahibi

Hocam mide endoskopim 7 ay öncesine ait sonucuda;Mide antrum biyopsi Aktif kronik gastrit İnflamasyon +++ Aktivasyon ++ Metaplazi - Atrofi - H.pylori + Neoplazma rastlanmamaktadır. Bu şekildedir. ilk kolonoskopimi olayım yoksa endoskopimi hocam

23 Temmuz 2021 08:43
Prof. Dr. Enver İhtiyar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Bir hafta et ve etli ürünler yemeyin ve üst endoskopiyi beşe kolonoskopiyi yaptırın ve dr gidin geçmiş olsun

26 Temmuz 2021 12:02
KN
Soru Sahibi

Hocam siyah dıskılamam ve kansıslıgım için üst endoskopi yaptırdım ince bagırsaltan bide sanırım mideden biyopsi aldılar ama daha biyopsi sonucum çıkmadı sonuvta söyle yazıyor kardiya fundus korpus ve antrum eritemli ve ödemlidir antrumdan biyopsi alındı diyor sizce bu sınuca göre siyah dıskım neyden kaynaklanmış olabilir kolonoskopiye gerek varmıdır doktorum ailede kanser yoksa baltırmana gerek yok dedi ama ben endişeliyim yinede

26 Temmuz 2021 12:05
Prof. Dr. Enver İhtiyar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Kolonoskopi yaptırsanız iyi olur sonuçlarınızla beraber sizi görmemde fayda var geçmiş olsun

26 Temmuz 2021 12:13