KM
Soru Sahibi
5 Mayıs 2014 18:27

kasık ağrısı ilerde sıkıntı yaratırmı

merhabalar geçen gün oturduğum yerden kalkarken bacaklarımı aniden hareket ettirdim ve sol üst bacağın karın ile birleştiği yer sanırım kasık orda bi ağrı oldu 2-3 gündür hafif bi ağrısı var yürürken falan acımıyor ama sol bacagımı yan tarafa hareket ettırdıgımde falan yada arka tarafa hareket ettirince acısını hissedebiliyorum size sorum acaba ciddi bişey olabilirmi ilerde yoksa zamanla düzelirmi yada doktora görünmelimiyim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Fiziki muayene olmadan ve birebir sorularla anemnez almadan sağlıklı bir cevap veremeyeceğimi söylemek istiyorum. Benim zannı görüşüm ciddi bir şey olmadığı yönünde. Çünkü yırtık ve benzeri durumlarda ağrı sürekli ve daha şiddetli olurdu.İstirahat etmeniz bacağınızı çok zorlamadan ve ani hareketlerden kaçınarak günlük yaşamınıza devam etmeniz yönünde olacaktır. Lakin ağrınız artıyor hareketlerinizi engelliyor ise hiç zaman kaybetmeden doktora başvurmalısınız. Bu durum strain, sprain ya da bursit gibi bir patoloji olabilir. Diğer taraftan ağrınız azalma eğilimli olsa bile içinizde kuşku varsa yine de doktora başvurun. Size tavsiyem bir fizik tedavi uzmanına muayene olmanızdır. Geçmiş olsun.

5 Mayıs 2014 23:11