as
Soru Sahibi
20 Ocak 2014 00:27

karıışıkk ben

merhaba bülent bey nasılsınz sorum 23 yaşındymm bnm tibia ve fibula kemgimi parçalı kırılmştı platin takldıı 3. 5 ay oldu bni amelyt eden doktorouma gtmştim ayagımınn güzel kaynadggnı az kaynamayan biryer oldgnu syledi degneksiz yürüyeblcgmi syledii fakat ben ondan öncede başka doktora gtmştim bana basmaa degnekle bile basmaa çok az kaynamş demştii 10 gündee ne ddşti kii hemn kaynadı mı anlamadm kafam karıştıı ne yapsamm siz ne düşünyrsunzz ben gayet güzel yürüyorum tek sorunumm bayır aşagıya inemyorum birde ayagma dokundugmdaa içinde titreşimler kıvılcımlanmalar olyrr tuhaf olyrm platinden dolayı mıı acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bülent Köksal
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu soruna sağlıklı bir cevap verebilmem için öncelikle rontgenini görmeliyim. Ancak 3.5 ay geçmiş parcalı bır kırıkta genel anlamda yük verilsede, tam yük vermeden en azından bir tane koltuk değneğinin desteğini olarak yürümelisiniz. Çünkü tam olarak kaynamamış kırıklarda belli bir süre sonra metal yorgunluğuna bağlı platin kırılmaları oluşabilmektedir

7 Şubat 2014 21:05