YM
Soru Sahibi
19 Ocak 2014 17:47

Ayak bileğim kırıldı.

Hocam çalışmalarınızda başarılar dilerim. 9 Aralık 2013 günü buzda kaydım ve sağ ayak bileğim kırıldı. İlgilenen doktor kırığın iç kemikte küçük bir şey olduğunu belirterek atel uyguladı.26.günde ise atel çıkarıldı ve hafif hafif üstüne basacağımı söyledi.Bu arada kontrollerde sadece kırık bölgeyi eliyle sıktırarak ağrı olup olmadığını kontrol etti ancak çok ağrım olmadığını söylediğim için talep etmeme rağmen hiç röntgen istemedi. Alçı çıkalı 2 hafta oldu, işe başladım, yürürken ağrım olmuyor ancak hala şişliğim geçmedi ve zor yürüyorum.Acaba kaynama olmamış mıdır, ayağımı nasıl güçlendiririm, ayrıca yeniden bir doktora gitmeli miyim? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bülent Köksal
Ortopedi ve Travmatoloji

Henuz kirik tam iyilesmemis olabilir ayrica ayak bileginde kirik ile beraber bağlarda da yirtik olabilir buda senin ayak bileginde olan agri ve sisliğin 3 aya kadar uzayabilme ihtimali olduğunu gosteriyor. Ayrica mutlaka gidip kiriğin kaynayip kaynamadiğini öğrenmek icin bir rontgen cektirmelisin.

19 Ocak 2014 20:44