yy
Soru Sahibi
26 Ağustos 2014 18:28

Kaplamanın sallanması

Öncelikle merhaba Atilla Bey. Dişimde fazla madde kaybı olmasından dolayı 2 yıl önce kaplama yaptırdım fakat kaplamam her sene sallanıyor ve tekrar gidip yapıştırtmak zorunda kalıyorum. Üniversite öğrencisi olduğum için bu durumdan çok rahatsızım kalıcı bir çözüm önerebilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Atilla User
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

SEVGILI YAĞMUR BAHS ETTİGİNİZ DURUMUN 3 SEBELE ORTAYA ÇIKAR 1-YAPIŞTIRICI KALITELI DGİLDİR YAPIŞTIRMA ESNASINDA DİŞ VEYA KURONUN İÇİ ISLAK OLABİLİR 2- KURONON IMALATI SIRASINDA KURONUN İÇİNDEN FAZLA MIKTARDA AŞINDIRMA YAPILMIŞ OLDUĞUNDA KURON BOL GELMEKTE VE DÜŞMEKTEDIR. 3- DİŞ KESIMI YANLIŞ OLUP ( DİŞ KONİK KESİLMİŞ OLABİLİR ) SONUÇ BAHSI GEÇEN KURON YENİDEN YAPILMALI VE GEREKIYORSA DİŞ TEKRAR KESILIP YENI BIR ÖLÇÜ ALINMALIDIR. GEÇMİŞ OLSUN

1 Eylül 2014 22:25