CS
Soru Sahibi
18 Aralık 2020 15:22

Kaplama dis ağrısı

Merhabalar . Yaklaşık 10 gün önce kaplama dis yaptırdım. 2 tane dis üzerine 5 tane kaplama yerleştirdiler. Bu ne kadar doğru ? Ve inceltilen dişlerimde çok fazla ağrı hissediyorum. Bu normal midir ? Dişlerim inceltildikten sonra da alt diaimde ağrı başladı aynı gün yansıma bi ağrı midir bu ? Teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Dt. Atilla User
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Köprüde gelen yükü karşılama problemi olduğunu düşünüyorum Bana hangi dişleriniz kullanılarak (TAŞIYICI DESTEK AYAK ) KÖPRÜNÜN YAPILDIĞINI BİLDİRİRSENİZ DAHA SAĞLIKLI BİR BİLĞİ VEREBİLİRİM

19 Aralık 2020 21:24
CS
Soru Sahibi

3.azı dişi ve 1. Küçük azı dişi üzerine yapıldı . Defa Yükseklik aldık ama hala arada sızlıyor o tarafla yemek yediğim zaman hemen sızlamaya başlıyor.

20 Aralık 2020 12:34
Prof. Dr. Dt. Atilla User
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

4 ve 8 nolu dişlerden destek alınarak yapılmış bir köprü olduğu vermiş olduğunuz bilgilerden anlaşılmaktadır ancak bu mesafedeki köprünün taşıma gücü dört nolu dişler destek alındığı için zayıftır bunun için özellikle dört ne oldu dişte ağrı yapabilir yapılması gereken iseÖndeki üç nolu dişten de destek alınarak yapılmış olsaydı bu aralarınr olmazdı geçmiş olsun

20 Aralık 2020 13:28