EC
Soru Sahibi
1 Temmuz 2019 22:24

Kaplama diş kanal tedavisi

Üst taraftaki görünen 10 dişime zirkonyum kaplama yaptırdım. Kaplamalar ön taraf kesiciler 4lü yan taraflar 3lü şeklinde birleşik. Sağ taraftaki 2. Küçük azı dişimde şiddetli ağrılar başladı. Büyük ihtimalle kanal tedavisi yapılacak. Sorum şu: kanal tedavisi için o 3lü kaplamanın tamamının sökülmesi mi gerek yoksa sadece sorun olan o kaplamalı diş oyulur işlemler bittikten sonra dolguyla mı doldurulur ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Dilek Şen Şipar
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Geçmiş olsun. İyi bir kanal tedavisi yapmak için kaplamaların sökülmesi daha uygun olur.

6 Aralık 2019 17:44