ŞA
Soru Sahibi
27 Nisan 2021 01:17

Kanal tedavisi

Merhabalar hocam. Geçtiğimiz haftalarda 4 sene önce yapılan ön üst dişimdeki kanal tedavisini yenilemeye başladık. Dişlerimin arkasında retainer tel mevcut ve pekiştirme tedavisi için şeffaf plak kullanmaktayım. Yapılan geçici dolgunun peşine şeffaf plağı taktım. Şuan sanki geçici dolgu olan tarafta yükseklik hissediyorum fakat bu yükseklik bazen kayboluyor. Diş hekimim geçici dolgudan sonra yükseklik kontrolü için kapat aç yaptı. Acaba bu neyden kaynaklı, gerçekten yükseklik var mı? Var ise nasıl anlayabilirim. Bir sonraki randevum 3 hafta sonra. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Serhat Ramoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Selamlar, gec cevap icin ozur dilerim. Gecici dolgu cok kolay asinir. Yukseklik yapacagini cok dusunmuyorum.

3 Mayıs 2021 22:40
ŞA
Soru Sahibi

3 haftalık süre uzun bir süre mi hocam? Dişin içindeki antiseptik ilacın etkisi geçebilir mi?

7 Mayıs 2021 03:24
Uzm. Dr. Dt. Serhat Ramoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Tedavi prosedurune gore degisebilir. Sikayetleniz gecmis olmasi lazim bu zamana kadar.

12 Mayıs 2021 08:22