IY
Soru Sahibi
18 Ekim 2017 03:59

Kanal tedavısı yapılan dişim uzerımdeki kaplama dış çıkarılırken dolgusu kırıldı

Merhaba dr bey 2003 te yaptırdığım kanaltevalı olan porselen dişim porseleni renk degıstırdıgı ıcın yenılemek ve yanındakı azı dişi de kanal tedavılı dolgu olduğu ıcın onu da güçlendirmek yanı kırılmaması amaçlı kaplama yaptırmak ıstedım. Eskıden kaplamalı olan dışın kaplamasını sökerken yapılan dolgu kaplamaya yapışık Sekılde yerlinden çıktı . Dr yanımdakı dişi de zaten kaplama yaptıracağım ıcın kırılan bu dışı temızleyıp köprülü kron yapacagını söyledı. Kaplamalı diştede zaten dolgu malZemesı olduğunu ve dişin de kanal tedavısı yapıldığı ıcın olu dış olduğunu söyledı. Sormak ıstedıgım kanal tedavısı yapılan dış damakta sadece kok olması durumunda uzerıne köprülü kron porselen yaptırılırsa sorun olur mu ? Cektırmem mı gereklıydı lütfen yardımcı olun sımdıden çok teşekkür ederım

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Orhan Öztoprak
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar. Kokler eger birlesik ve diseti seviyesi uzerinde 2mm lik disiniz var ise post arti dolgu ile dis agizda kalabilir. Bunun disinda uygulanacak tedaviler uygun degildir.

18 Ekim 2017 10:35