EE
Soru Sahibi
10 Ekim 2015 22:59

kalca cikikligi

İyi günler hocam 45 günlük bebeğim var.kalça cikikligi testi sonucu sol kalça alfa 53 beta 64, sağ alfa 48 beta 68.(tip 2b-2c) çıktı rontgen sonucunda sağda AI artmış, solda femur başı senkronize denildi üniv. Hastanesine yönlendirildi ama 1 hafta sonra randevu,bende ve kardesimde de kalça cikikligi vardı.ben 1 yasinda ameliyatla kardeşim demir bez şeklindeki aletle iyileşti. Kızımın durumu ne derece şu an bilgi verirseniz sevinirim.bandajla tedavi mumkunmu yoksa alçı gereklimidir yada ameliyat mi olur

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mustafa Anter
Ortopedi ve Travmatoloji

Selamlar 2 aylık bir Pavlik bandajı tedavisi gereklidir.Ortopedist kontrolüne giriniz.Saygılar.Op.Dr.Mustafa Anter

19 Ekim 2015 09:53