dA
Soru Sahibi
10 Mayıs 2015 21:37

kahvaltı

sabahları kahvaltıda çay içmek doğrumu acaba vitamin açısında

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Ayhan Bey, Besinlerde bulunan minerallerin bire - bir dediğimiz etkileşimleri vardır. Bir besinde fazla olan bir mineral diğer besindeki mineralin emilimini engelleyebilir. Örneğin yumurta ile beraber tüket,ilen peynir için konuşursak ; peynirde bulunan kalsiyum yüksek oranda olduğu için iyi bir demir kaynağı olan yumurtadaki demir emilimini engeller ve özellikle demir eksikliği anemisinde önerilmez. Sağlıkla kalın

11 Mayıs 2015 13:52
dA
Soru Sahibi

merhaba günlük bitki çaylarını ne kadar içmek gerekiyor

12 Aralık 2022 12:42

İçeceğiniz bitki çayının türüne göre değişir. Örneğin şeker metabolizması için regülasyon etkisi olduğu bilinen hibiscus ( nar çiçeği kurusu) çayını bile danışanlarıma kilo bilgisine göre hesaplayarak öneriyorum. Bu tarz içeriklerde genelleme yapılması çok doğru olmaz

31 Ocak 2024 16:03