ta
Soru Sahibi
16 Eylül 2020 11:53

İşitme kaybı

Merhaba hocam haveleden yüzde 40 işitme kaynım var ginko bloba fayda edermi yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Ani işitme kayıplarında genelde ya viral Bir enfeksiyon ya da iç kulağa giden kan miktarında azalma olmasına bağlı olarak sinir beslenmesindeki bozulma görülür. tedavide Öncelikle sebep araştırılıp ona yönelik tedavi uygulanmalıdır. bu sebep Keşfedilmemişse eğer sistemik olarak kortizon ve ödemi azaltmak için dekstran verilmelidir ve bu tedavi protokollerinde en fazla yer alan İki seçenektir. bunların dışında hiperbarik oksijen tedavisi ozon tedavisi gibi tedavilerde sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ginkgo Biloba genellikle gürültüye bağlı ortaya çıkan işitme kayıplarında kullanılırken ani işitme kayıplarında da kullanılabilecek seçeneklerden biridir

29 Ağustos 2021 14:51