AA
Soru Sahibi
18 Eylül 2022 22:51

İshal ve ağrı

Hocam iyi günler 3-4 aydır ishalim var mukus var ama kanama koyu rekli diçki yok kilo kaybın yok aynı zamanda alt karnında ağrı oluyor yanma şeklinde bazen sızı şeklinde oluyor sisite benziyor,doktor irritabl bağırsak sendromu dedi ayrıca gastritim ve reflum var doktor kreon 2500 ve dicetel verdi 1 haftadır kullanıyorum ishalim geçti fakat ağrı zaman oluyor çok şiddetli değil ama daha geçmedi ,neden olabilir sizce rahatsızlık irritabl bağırsak sendromu mu yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşen Bayraç
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Abdullah bey. Öncelikle burada yazılanların bilgilendirme amaçlı olduğunu, doktorunuzun teşhis ve/veya tedavisi yerine geçmeyeceğini belirterek cevaplandırıyor olacağım. 3-4 aydır olan diyareye kronik diyare diyoruz. Muayene bulgunuza, yaş, aile öykünüze ve kan, gayta ve karın/bağırsak görüntüleme tetkiklerine göre doktorunuz incelemeleri yapar, buna göre teşhis ve teşhise göre tedaviniz oluşturulur. Doktorunuzun kontrol olarak sizi tekrar görmek istediği dönemde şikayetlerinizin devamı halinde durumunuzu değerlendirip gerekirse ileri tetkikler yapabilir. Sevgiler..

19 Eylül 2022 11:14