AY
Soru Sahibi
3 Mart 2021 00:18

İmplant ve diş eti sorunu??

İlk sorum; implant yaptırmak için dikkat edilmesi gereken ne? Ayrıca hangi ülke ürününü kullanmayı tavsiye edersiniz? 2. Sorum; diş etl çekilmelerinde tedavi var mı?? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Kıral Atlı
Diş Hekimi

Sorularınızın tam karşılığını vermek için yüzlerce sayfa yazmam gerekir. Bu soruların detaylı bilgisi ve size uygun çözümler Hekimlerde. Bence sizin bilmeniz gereken durum; Diş eti çekilmesinin asli nedeni bakteri plağı ve travmalar olup , genetik, yaş, sistemin rahatsızlıklar, vitamin eksikliği,beslenme,kötü alışkanlıklar gibi bir çok faktör ayrıca eşlik edebilir. Genelde etken faktörlerin ortadan kalkması ile çekilme minimalize edilir.oluşmuş harabiyetlerde çeşitli yöntemlerle rehabilite edilir. İmplant konusunda ise hep aynı hataya düşürmektedir. Sanırsınız ki bilindik bir marka kullanılırsa her şey yolunda olacak. İyi bir hekim zaten size uygun bir İmplant seçecektir. Lakin 3-5 bin firma içinde - hangi implant?gereğinden fazla öne çıkarılan bir konu. Şöyle ifade edeyim;Diş macunu seçiminizde, signal ile İpana arasında Muhtemelen 1/1000 fark vardır fakat etkin uygun diş fırçalasanız ile özensiz diş fırçalamanız arasında 100/100 fark vardır. Yani temiz implant sınıfında bir implant seçildikten sonraki hekimin planı, uygulaması çok önemlidir. Yani önemli olan Uygulaycı olan hekimin kendisidir. Ben diz amaliyatı olduğumda yetkinliğine güvendiğim bir hekim seçtim ve asla ne implant kullanıyorsun diye sormadım☺️İmplant seçimi sıfır öneme sahiptir demiyorum, temiz bir İmplant grubunda ise önemli olan hekimin kendisidir ve sizin durumunuza özelleşmiş karar, tedaviler.

30 Mayıs 2021 22:15