ae
Soru Sahibi
23 Haziran 2021 01:03

ilaç tedavim doğrumu

hocam merhaba şuanda kullandığım ilaçla invega cymbalta cedrina ve xanax ilaçlarını kullanıyorum invega ve cedrinanın kilo aldırmaktan başka hiç bir yan etkisini görmedim bu ilaçlar bana iyi geldi ama beni tam anlamıyla düzeltmiyor daha önceleri lustral içiyordum hiç bir sorun yaşamadım lustralin hiçbir yan etkisini görmedim cymbaltaya geçince huzursuzluk sinirlilik depresif bir hal içine girdim girdim hocam size danışmak istediğim şey bu cymbalta ilacı psikozu olan bir hastanın hastalığını kötüleştirir mi çünkü ben lustral kullandığım zamanlarda böyle bir rahatsızlık ve sıkıntı yaşamadım ve bu ilacın psikotik bir hastada psikoz semptomlarında artışına neden olurmu ve psikozu alevlendirir mi. hocam çok sağ olun bizleri bilgilendiriyorsunuz size teşekkür ederim ve son olarak ilaçlarımı size yazdım invega cymbalta cedrina xanax ilaçlarını kullanıyorum hastalığım şizofreni sizce bu hastalıkta bu ilaç tedavisi doğrumudur çünkü bu ilaçlar bende kısmi bir düzelme sağlıyor beni tam anlamıyla düzeltemiyor cevabınızı bekliyor ve size çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Emre Bey; şizofreninin hangi tipinden etkilendiğinizi (paranoid, dezorganize, katatonik, rezidüel, basit....) bilemiyorum. Belirtilerinizde hangi kümenin hakim olduğunu bilemiyorum (negatif, pozitif, mixt). Yanısıra hangi psikiyatrik rahatsızlıkların olduğunu bilemiyorum (depresyon, anksiyete bozukluğu...vb). Yaşamsal fonksiyonlarınızı bilemiyorum (uyku, iştah, cinsel yaşam...) Varsa organik rahatsızlıklarınızı bilemiyorum (diyabet, hipertansiyon.....) Kullandığınız ilaçların dozlarını bilemiyorum...Ailesel ruhsal rahatsızlık öyküsünü bilemiyorum....Bir tarafta sizi muayene etmiş bir hekim var, bir tarafta ben...Benden istenen de reçetenize yorum....Şartları eşitleyin ve ben sizi daha iyiye götürecek reçeteyi yazayım....

23 Haziran 2021 08:40