GF
Soru Sahibi
27 Eylül 2016 16:46

İdrak sorunu

Mrh.bende idrak edememe konusunda muzdaripm içimden konuşup yazdığım zaman çok iyi anlatıyorum.fakat sözlü olarak bana söylenen iğneleyici laflar bir sure sonra idrak edip tabi o zamana kadar iş işten geçmiş oluyor.aslinda çok zekiyim . iyi fikirler hep çıkıyor benden isimle ilgili .fakat ben kendimi isimdede bu idrak edemem sorunu var olduğundan sorun yaşıyorum.o yüzden güzel fikirlerini başkaları kullanıp göze giriyor.benim bu yüzden evliliğim bitebilir.maddi sorun da üstüne eklenince daha kötü oldu . çok kötüyüm bana yardım edebilir misiniz

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler Filiz Hanım; "sosyal beceri eğitimi" ve "girişkenlik eğitimi" ile sözünü ettiğiniz sorunlara müdahale edebilmek son derece olası. Ancak öncelikle kendinize yaptığınız haksızlıklardan vazgeçmenizde fayda var. Kendinize karşı sürdürdüğünüz bu haksız ve motivasyon düşürücü bakışınız değiştikçe iş, sosyal ve aile hayatınız daha iyiye gidecektir. Sağlıklı günler dileklerimle saygılar sunarım.

28 Eylül 2016 09:06
GF
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim cevapladiginiz ıçin .çok fazla girişken değilim. Ben dışında cevremdekilerden Haksızlık görüyorum bu konuda

3 Ekim 2016 08:29

Rica ederim Filiz Hanım; sizi zora sokan bazı düşünce kalıplarınızdan, otomatik düşüncelerinizden uzaklaşabildiğiniz ölçüde bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz; biz doğduğumuz andan itibaren herşeyi öğreniyoruz, düşünmeyi de öğreniyoruz; ancak bazı yanlış öğrenilmiş düşünce kalıplarını doğruları ile değiştirmek hayatınızda da önemli ve güzel değişimlere zemin hazırlayabilir. Bilişsel psikoterapi hakkında yazdığım makaleyi de okumanızı öneririm. Saygılarımla.

3 Ekim 2016 10:34