AS
Soru Sahibi
24 Ocak 2013 18:00

hocam tomografi sonucumu inceler misiniz?

her iki böbrek normal sınırlarda olup konturları düzenlidir toplayıcı sistemleri normal genişliktedir sürrenal bezlerinde kitle lezyonu görülmedi peritoneal sıvı izlenmedi karın duvarı yapılarında patolojik özellik kaydedilmedi inceleme alanına giren kemik yapılar normal olarak değerlendirilmiştir. şimdi bu sonuçlara bakarak benim üst abdomende bir sıkıntı olmadığı kanısına varabilir miyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Bilgivar Kaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Selim bey geçmiş olsun. Tomografi raporunun bir kısmını not etmişsiniz. Tüm batın tomografisi normal olsa bile karında hastalık yoktur denemez. Hastalıkların çoğu tomografi ile tanınamaz. Tıpta öncelikli olan hastanın hekim tarafından değerlendirilmesi ve düşünülen muhtemel tanılara göre tetkik istenmesidir. Rastgele tomografi çektirmek zararlı bir yaklaşımdır. Öncelikle şikayetlerinizi hekime ifade etmeniz ve muayene sonucuna göre gerekirse ileri tetkik yapılması uygun olur. Selam ve sevgiler Uz.Dr.Bilgivar Kaya *** *** ** 60 Web. bilgivarkaya.com

24 Ocak 2013 18:05