AH
Soru Sahibi
9 Şubat 2010 22:07

Hocam sonuçlarımı gönderiyorum. ilginizden dolayı teşekkür ederim. Dikkat

Hocam sonuçlarımı gönderiyorum. ilginizden dolayı teşekkür ederim. Dikkat etmem gerekenler noktasında bilgilendirir misiniz? Ekokardiyografi Raporu: Sol Ven DÇ: 43 Sol Atrium Çapı: 28 IVS Kalınlık: 10 PW Kalınlık: 9 EF: %60 Aort Kökü: 28 Sonuç: 1 MY (1-2')+MVP

1 cevap
Cevaplar (1)

Sizdeki durum sık görülebilen (populasyonda %5-7) bir kapak sorunu. Ancak yetmezliğin olması nedeniyle yıllık eko takipleri, diş çekimi operasyon gibi durumlar öncesi antibiyotik kullanımı gerekli.

14 Şubat 2010 15:52