DS
Soru Sahibi
9 Kasım 2011 20:14

hiv testi

Fuat bey, ben bulaşıcı hastalık testi yaptırmıştım sonuçlardaki birşey kafamı karıştırdı, aids testi negatif çıktı ama sıfır çıkmamıştı sonuç, sıfır çıkmaması mikrobun vucütta olduğunu ama aktif olmadığını mı gösteriyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fuat Çetinkaya
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

ELISA testlerinin sonuçları hiçbir zaman sıfır çıkmaz. Belirlenen eşik değerin altında olması yeterlidir , negatif olarak rapor edilir ve virüsün vücudunuzda olmadığını gösterir.

12 Kasım 2011 21:01