ŞE
Soru Sahibi
11 Şubat 2019 22:11

Hipnoz yardımı

Son zamanlarda aslında çok önemli olmayan şeyleri dahi kafamda büyütüyorum. Öfke patlamalarım mevcut. Kalbim göğsüme sığmıyormuş gibi hissediyorum. Aldığım nefes sanki bana yetmiyor. Kalp doktoruna gittim. Herhangi bir şey bulamadılar. Sürekli geçmişi düşünüyorum. Sınavlarım da çok iyi gitmiyor artık. Bir arkadaşım hipnoz yaptırmış benim de fayda göreceğimi söylüyor. Sizce bana fayda sağlar mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Hipnoz zihnin doğal durumudur. Bilinçli zihnin bir nevi devre dışı bırakılmasını sağlamak, bilinçaltına telkinler yerleştirmektir. Kişi hipnoz esnasında gerçeklerin farkında olmasına rağmen zihinsel ve fiziksel olarak rahatlar. Adeta rüya görüyormuş gibi hisseder. Bir yandan gerçeğin içinde diğer yandan gerçeklerin dışında gibidir. İşte bu aşamada bilinçaltına telkinler verilerek sorunların çözülmesi sağlanır . Yani aslında hipnoterapi beyne reset atma yöntemidir . Şifanız daim olsun ....

13 Şubat 2019 09:11